Raport Mobile 2018

22.10.2018

Raport Mobile 2018  jest podsumowaniem kluczowych wyników z badania zrealizowanego w listopadzie 2017 roku, opatrzonym komentarzami partnerów badania oraz członków Grupy Roboczej IAB Polska Mobile.

mobile p

Mobile to coraz bardziej dojrzały ekosystem. Wyniki ostatniego badania IAB Polska ukazują, że penetracja smartfonów wśród polskich internautów osiągnęła około 90%, intensyfikuje się korzystanie z usług w tych inteligentnych urządzeniach i otwierają się coraz większe możliwości marketingowe, nie tylko w obszarze komunikacji.

Po raz pierwszy zrealizowaliśmy badanie IAB Polska Mobile w grudniu 2012 roku, który był przełomowy dla nadwiślańskiego rynku, gdyż zniósł kluczową barierę rozwojową dla potencjalnych użytkowników, – cenę. Operatorzy telefonii komórkowej udostępnili w promocjach inteligentne urządzenia oraz wprowadzili do ofert stosunkowo atrakcyjne pakiety pozwalające na korzystanie z internetu. Od tamtej pory w kolejnych badaniach obserwujemy jak dynamicznie dojrzewa i ewoluuje ten rynek.

- komentuje Paweł Kolenda, Dyrektor ds. badań IAB Polska.

Zapraszamy do lektury!

POBIERZ RAPORT