Raport: WWW + TV = RAZEM LEPIEJ

05.04.2019

 

Zapraszamy serdecznie do lektury raportu, z trzeciej już edycji badania IAB Polska, koncentrującego się na współkonsumpcji ekranów wśród polskich internautów. Raport miał swoją premierę 3 kwietnia 2019r., podczas konferencji Multiscreen Day 2019 . Paweł Kolenda – Dyrektor ds. Badań IAB Polska przedstawił wyniki badania w wystąpieniu pt. „Multiscreening przyszłości – z telewizją czy bez?”.

Raport WWW+TV+Razem lepiejZ badania wynika, że multiscreening wciąż się rozwija, choć postępująca cyfryzacja zmienia istotnie jego oblicze. Coraz mniej użytkowników ogląda tradycyjną telewizję, a jednocześnie rośnie rynek usług mobilnych i konsumpcja treści audiowizualnych za ich pośrednictwem. Coraz częściej dochodzi także do współkonsumpcji treści pomiędzy ekranami cyfrowymi, nie tylko w kontekście tytułowej synergii TV+WWW.

Wyniki badania wskazują jednoznacznie, że choć charakter multiscreeningu się zmienia i – co za tym idzie – adaptacji ulegać będą musiały narzędzia marketingowe, inwestycje w działania integrujące komunikację w telewizji i internecie mają nie tylko ogromny potencjał, ale są wręcz niezbędne, aby dostosować się do potrzeb konsumentów.

Zapraszamy do lektury!

Pobierz raport WWW + TV = RAZEM LEPIEJ