Filmteractive rozszerza łódzką rzeczywistość – edycja 2018

04.10.2018

15-16 października już po raz ósmy w Łodzi odbędzie się festiwal komunikacji interaktywnej – Filmteractive. Przedstawiciele przemysłów kreatywnych spotkają się z ekspertami branży reklamowej i nowych technologii, by porozmawiać i wymienić wiedzą w tematyce, która oscyluje wokół takich obszarów jak: reklama, film, technologia. 

Wydarzenie objęte jest patronatem IAB Polska oraz akredytacją DIMAQ.film 290 j

Filmteractive jako jeden z paneli dyskusyjnych zagości w programie Europejskiego Forum Gospodarczego w Łodzi – „Nowatorski marketing, kreatywność i technologie”. Zaproszeni goście wezmą udział w dyskusji na temat nowoczesnego marketingu, wykorzystania w nim nowych technologii oraz strategicznego podejścia do kreatywności. Wydarzeniu towarzyszy Strefa Innowacji, gdzie prezentowane będą rozwiązania wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości i ich zastosowania w biznesie, rozrywce i sztuce, które będzie można przetestować na miejscu.

Wśród prelegentów ósmej edycji Filmteractive są przedstawiciele największych marek konsumenckich i mediowych, a także agencji reklamowych nagradzanych w międzynarodowych konkursach. Będą nie tylko prezentowali swoje projekty, ale i rozmawiali o budowaniu relacji marek z odbiorcami oraz klientami, a także o tym, jak ewoluują aktualne trendy, dotyczące nowych technologii czy tworzenia treści, o które dziś opiera się główna oś komunikacji marketingowej. Wśród zaproszonych gości będą m.in.:

  • Barbara Sołtysińska – IndaHash
  • Anna Iller – Allegro
  • Dawid Szczepanik – VML
  • Marek Dorobisz – Media Impact Polska
  • Krystian Botko i Antek Wędzikowski – TalentMedia
  • Maciej Krawczyk – Youtuber, producent filmowy
  • Tomasz Michalik – Insignia

Poranny panel Filmteractive na Europejskim Forum Gospodarczym w Łodzi poprowadzi Olgierd Cygan, pomysłodawca festiwalu, lider Deloitte Digital w Europie Środkowej.

Filmteractive pozwala połączyć sztukę filmu oraz nowe technologie z biznesem, skonfigurować dziedzictwo kulturowe miasta z rzeczywistością XXI wieku, wpływając tym samym na jego wizerunek społeczny i ekonomiczny. Dlatego warto podkreślić, że z przemysłami kreatywnymi nie tylko związana jest ekonomia, ale również kapitał społeczny i kulturowy – tłumaczy Olgierd Cygan. To wymierny aspekt branż kreatywnych, które zyskują coraz większy wpływ na poziom zatrudnienia w danym regionie, a pośrednio na ukierunkowanie w nim edukacji.

Strefa Innowacji – interaktywna ekspozycja najnowszych technologii obrazu towarzyszy Filmteractive dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Łodzi. W dniach 15-16 października będzie można doświadczyć technologii na sobie. Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, symulatory wyścigów, bieżnia wielokierunkowa, aplikacje, hologramy – to tylko niektóre z zaprojektowanych atrakcji do wypróbowania na specjalnie przygotowanych do tego stanowiskach.

Wieczorem uczestników czeka uroczysta gala Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego „Mocni w Biznesie 2018” oraz networking.

Wstęp na wydarzenie oraz do Strefy Innowacji jest wolny, wystarczy jedynie zarejestrować się na stronie Europejskiego Forum Gospodarczego: https://elodzkie.pl/wydarzenia/europejskie-forum-gospodarcze-lodzkie-2018
Więcej na: www.filmteractive.eu