Cyfrowe możliwości w Polsce i Europie

07.09.2017

Projekt bez tytułu (2)Cyfryzacja jest procesem nieuniknionym. Jej tempo przyspiesza zmieniając nasze otoczenie – mówił Włodzimierz Schmidt, prezes zarządu IAB Polska podczas panelu na temat wpływu rewolucji cyfrowej na gospodarkę i społeczeństwo na tegorocznym Forum Ekonomicznym w Krynicy.

Uczestnicy panelu wskazywali na pozytywne aspekty rozwoju technologicznego dla firm i gospodarek, podkreślali jego wpływ na strukturę społeczną i polityczną. Mówili także o rozbudzonych obawach o wiarygodność treści i granice wolności słowa w debacie publicznej, która w dużej mierze przeniosła się do Internetu. Jednocześnie wskazywali na to, jak technologia wspiera rozwój społeczeństwa obywatelskiego – od zbliżenia społeczności lokalnych do sprawniejszej pomocy humanitarnej.

W panelu wzięli także udział: Robert Bednarski, dyrektor na Europę Środkowo–Wschodnią, FACEBOOK; Richard Allan, VP, EMEA Public Policy, FACEBOOK, Wielka Brytania; Robert Kroplewski, pełnomocnik Ministra Cyfryzacji ds. Społeczeństwa Informacyjnego; Paweł Szefernaker, sekretarz stanu, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Eliza Kruczkowska, dyrektor ds. rozwoju innowacji, PFR; Aleksandra Przegalińska, adiunkt, Akademia Leona Koźmińskiego. Moderatorem panelu był Wawrzyniec Smoczyński, dyrektor zarządzający, Polityka Insight.