Brainly wstępuje do IAB Polska

31.08.2017

Do grona firm członkowskich IAB Polska dołączyła platforma social learning – Brainly.

Brainly to wywodząca się z Polski edukacyjna sieć społecznościowa tworzona przez uczniów dla uczniów, która obecnie stanowi największą społeczność edukacyjną świata, łącząc ponad 80 milionów użytkowników. Uczniowie gimnazjów i liceów wspólnie rozwijają swoje zainteresowania i wspierają się w nauce. Polska wersja to Brainly.pl, które odwiedza każdego miesiąca ponad 80% polskich uczniów.

Brainly Istnieje od 2009 roku i ma siedzibę w Krakowie oraz biura w Nowym Jorku i Barcelonie. W ciągu ostatnich lat zebraliśmy szereg nagród, m in. takich jak Startup of the Year 2016, Best Social Impact Award 2016: Central European Startups Awards, Startup of the Year 2015 – Europas Awards.

Dla Brainly dołączenie do IAB to możliwość wymiany doświadczeń i poglądów oraz dzielenie się wiedzą, szczególnie w zakresie aktywności internetowej pokolenia Z, które stanowi główną grupę naszych użytkowników i jest przedmiotem wielu aktualnie prowadzonych badań w Polsce i na Świecie

– Przemysław Oborski, Business Development Manager, Brainly

W strukturach IAB Polska jest aktualnie zrzeszonych już ponad 200 firm członkowskich, reprezentujących podmioty działające w branży internetowej.