Strona Internetowa bez Barier – konkurs Fundacji Widzialni

03.09.2013
Kilka osób siedzi w jasnej sali przy stole podczas spotkania, słuchają i korzystają z laptopa.

Strona Internetowa bez Barier – konkurs Fundacji Widzialni

Rusza kolejna edycja konkursu „Strona Internetowa bez Barier” organizowanego przez Fundację Widzialni.

Fundacja Widzialni jest organizacją partnerską IAB Polska. Organizuje konkurs w współpracy z Uniwersytetem Śląskim oraz posłem do Parlamentu Europejskiego Rafałem Trzaskowskim

Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie serwisów internetowych najlepiej przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych i innych osób narażonych na wykluczenie cyfrowe.

Może w tym roku właśnie Państwa strona internetowa okaże się najbardziej dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych? Proszę się zgłosić i to sprawdzić! To nic nie kosztuje, a prestiż i grono odbiorców Państwa strony niebywale rośnie!

Niepełnosprawni, w tym niewidomi, niedowidzący, głusi, głuchoniewidomi, osoby niepełnosprawne ruchowo i intelektualnie stanowią 12,2% całego społeczeństwa (GUS, Narodowy Spis Powszechny, 2011), a prawie 30% wszystkich obywateli jest narażona na wykluczenie cyfrowe. Udostępniając strony internetowe, umożliwiamy osobom niepełnosprawnym, starszym, niezamożnym aktywny udział w społeczeństwie, co stanowi podstawę wyrównywania szans w wielu dziedzinach życia.

12 kwietnia 2012r. ogłoszono Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, w ramach którego podmioty realizujące zadania publiczne są zobowiązane do dostosowania swoich stron internetowych do standardu WCAG2.0 w ciągu trzech lat. Dostępne strony internetowe stają się zatem, nie tylko wynikiem dobrego serca, ale również obowiązkiem wszystkich podmiotów publicznych, a niedługo możliwe, że również tych komercyjnych.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 października 2013r. Okres oceny serwisów www zakończony zostanie wyłonieniem zwycięzców i ogłoszeniem wyników podczas uroczystej gali.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.konkurs.widzialni.org.