RTB – 17 grupa robocza IAB Polska wyedukuje polski rynek w zakresie aukcji powierzchni reklamowych

11.10.2012
młoda uśmiechnięta kobieta stoi przed tablicą, na której jest narysowany wykres

RTB – 17 grupa robocza IAB Polska

Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska na wniosek firm członkowskich powołuje grupę roboczą RTB.

To 17 grupa robocza działająca przy IAB Polska. Celem nowopowstałej jednostki jest edukacja polskiego rynku w zakresie RTB, czyli zautomatyzowanych platform do sprzedaży i zakupu powierzchni reklamowej.


Powołana została 17 grupa robocza działająca przy Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska – grupa robocza RTB. Powstanie nowej jednostki to wypadkowa: inicjatywy firm członkowskich oraz potrzeby edukacji rynku w zakresie RTB.


- Powstanie grupy to istotny krok na drodze w kierunku lepszej orientacji polskiego rynku w temacie RTB. Jeszcze w zeszłym roku hasło było zupełnie nieznane w obszarze naszego online marketingu. Dziś reklamodawcy oraz wydawcy wykazują coraz większe zainteresowanie nowym ekosystemem zakupu i sprzedaży reklamy typu display w modelu aukcyjnym. Wynika to m.in. z potrzeby większej wydajności kampanii, jak i dotarcia do indywidulanych internautów z właściwym przekazem reklamowym, co notabene zapewnia Real-Time Bidding.
W planach działania grupy roboczej RTB znajdziemy m.in. tworzenie materiałów edukacyjnych skierowanych do wydawców, marketerów, agencji itp., przygotowywanie studiów przypadku ze zrealizowanych już kampanii, tworzenie raportów z rynku światowego, europejskiego i polskiego.


- Cele powołanej grupy to przede wszystkim edukacja, wzbudzenie zaufania do nowego modelu oraz przygotowanie rynku na nadchodzące zmiany w reklamie odsłonowej, czyli automatyzację kreacji i wzrost wydatków na performance.Pierwsze spotkanie grupy roboczej RTB już 16 października o godzinie 15.00. Zapisy do grupy RTB trwają. Zainteresowani udziałem w pracami na rzecz edukacji rynku w ramach grupy roboczej RTB powinni wysłać wiadomość mail do Anny Wątłej, Menedżera ds. Edukacji IAB Polska pod adres awatlaiab.com.pl