Podsumowanie IAB Expert Panel #8

11.07.2014

10 lipca br. w siedzibie IAB Polska (iabłko) odbył się IAB Expert Panel #8 „Telewizja w internecie czy Internet w telewizji? Synergia mediów: WWW vs. TV”. Panel składał się z prezentacji najnowszych wyników badania TV+WWW=razem lepiej oraz dyskusji panelowej w której udział wzięli przedstawiciele największych wydawców, domów mediowych oraz firm technologicznych.

Spotkanie rozpoczął Paweł Kolenda, dyrektor ds. badań, który zaprezentował wyniki badania „TV+WWW=Razem lepiej”

Wyniki badania „TV+WWW=Razem lepiej” ukazują ogromny potencjał tkwiący we współpracy telewizji i internetu. Ich symbioza jest widoczna z wielu perspektyw. Na komplementarny charakter współ-konsumpcji internetu i telewizji wskazuje między innymi intensywność kontaktów z mediami. Wykorzystanie zasobów sieci wzrasta, a TV jest wciąż powszechna i oglądana regularnie, podczas gdy popularność pozostałych klasycznych mediów mocno spada. Analiza porównawcza TV i WWW potwierdza uzupełniający charakter wykorzystania tych nośników. TV jest konsumowana bardziej pasywnie, w celach rozrywkowych, podczas gdy WWW aktywnie, w celach informacyjnych. Jedynie nieznaczny odsetek internautów podczas współ-konsumpcji koncentruje się wyłącznie na jednym nośniku. Telewizja jest medium tła podczas aktywności online albo staje się inspiracją do aktywności w sieci. Już prawie czterech na pięciu internautów w wieku powyżej 15 lat to tzw. multi-screeners

Drugą cześć spotkania tradycyjnie stanowiła dyskusja panelowa, w której wzięli udział przedstawiciele największych wydawców, domów mediowych oraz firm technologicznych. Poniżej prezentujemy listę osób, która zasiadły w fotelach panelu IAB Polska:

  • Jacek Dzięcielak – CEO Media Impact, Członek Zarządu Grupa Onet.pl SA
  • Arkadiusz Miegoń – Country Manager, Mexad Poland
  • Mariusz Stecki – Zastępca dyrektora Ośrodka iTVP-HD
  • Jakub Bierzyński – Założyciel i CEO, OMD
  • Marcin Pery – Doradca zarządu, Cyfrowy Polsat
  • Maciej Maciejowski, Członek Zarządu TVN
  • Artur Brzyski, Prezes Zarządu Insys

Moderatorem spotkania był Robert Wielgo, członek zarządu IAB Polska.

Zapis wideo z całość spotkania można obejrzeć poniżej lub na kanale IAB Polska w serwisie YouTube. Zapraszamy do subskrypcji tego kanału. Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska składa serdeczne podziękowania firmie Transmisje LIVE.pl za realizację transmisji.