Lubasz i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych Sp. K. oraz Porwisz i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni – dwie nowe kancelarie prawne w IAB Polska

07.04.2014

Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska uprzejmie informuje, że Lubasz i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych Sp. K. oraz Porwisz i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni zostali nowymi członkami nadzwyczajnymi Związku. Nawiązana współpraca jest szansą na wymianę doświadczeń i wiedzy z zakresu działań branży internetowej i okazją do długotrwałej współpracy.

Bogata wiedza naszych nowych partnerów z zakresu nowych technologii, mediów i aplikacji mobilnych sprawiają, że ich współpraca ze Związkiem będzie istotnym elementem dla obu stron. Możliwości współpracy, poszerzania wiedzy oraz efektywniejszego prowadzenia badań to tylko niektóre z zalet współpracy z nowymi firmami członkowskimi IAB Polska.

O Lubasz i Wspólnicy – Kancelaria Radców Prawnych

Lubasz i Wspólnicy – Kancelaria Radców Prawnych jest łódzką kancelarią o ogólnopolskim zasięgu działania. Świadczy kompleksowe doradztwo prawne dla biznesu, dostarcza rozwiązania prawne gwarantujące bezpieczeństwo i skuteczność działania w obrocie gospodarczym. Wieloletnie doświadczenie w obsłudze przedsiębiorców w tradycyjnych gałęziach prawa łączy z otwartością na nowe wyzwania specjalizując się m.in. w prawie IT, w tym w e-commerce. Specjalizacja członków zespołu kancelarii z tej dziedziny prawa wynika nie z konieczności, ale z pasji, łącząc zamiłowanie naukowe widoczne w licznych publikacjach, z profesjonalnym podejściem do wsparcia biznesu. Wspieramy wszystkich uczestników obrotu w tej branży, od sklepów internetowych, poprzez agencje marketingu online, po koncerny informatyczne w energetyce.

Rozwój nowoczesnych technologii, zmieniające się przepisy prawa, w szczególności prawa europejskiego, stawiają przed przedsiębiorcami sektora IT i e-commerce nowe i złożone wymagania. Dlatego dla nas, specjalistów prawa IT, dołączenie do IAB Polska stwarza wyjątkową możliwość konfrontacji naszej wiedzy i doświadczenia z kierunkiem rozwoju branży oraz jej potrzebami. Jesteśmy przekonani, że poprzez wspólne inicjatywy i współpracę, będziemy mogli uczynić prawo nowych technologii bardziej przystępne dla przedsiębiorców branży IT

O Porwisz i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni

Kancelaria istnieje od 1991 r. Od 2000 r. w formie spółki, obecnie pod firmą “Porwisz i Partnerzy- Adwokaci i Radcowie Prawni”. Dysponujemy wiedzą i doświadczeniem w zakresie prawa własności intelektualnej, mediów i reklamy. Firmy z branży mediów elektronicznych obsługujemy od 1992, a z branży internetowej od 1997 roku. Zajmujemy się obsługą znaczących przedsięwzięć z zakresu nowych mediów czy usług płatniczych, realizowanych przy pomocy aplikacji mobilnych. Mamy doświadczenie w negocjacjach i prowadzeniu sporów z organizacjami zbiorowego zarządzania prawami autorskimi, wykonawczymi i producenckimi. Zajmujemy się na co dzień tematyką świadczenia usług drogą elektroniczną, ochrony danych osobowych, ochrony baz danych czy elektronicznych instrumentów płatniczych. Mamy wieloletnie doświadczenie w obsłudze przedsięwzięć z zakresu e-commerce, reklamy internetowej, badań rynku, w tym internetowego, a także produkcji oprogramowania i usług informatycznych.

Przystępujemy do IAB Polska, ponieważ pracujemy dla branży internetowej nieprzerwanie od 1997 roku, a od 10 lat uczestniczymy w ustalaniu standardów badawczych dla tej branży, jako pracownicy Polskiego Badania Internetu. Obecnie pracujemy m. in. dla portali horyzontalnych czy firm z branży reklamy internetowej. Bliski jest nam także internet mobilny- obsługujemy ciekawe przedsięwzięcia z tego segmentu, z zakresu nowych mediów i płatności mobilnych. Ponieważ znamy problemy branży, w tym wynikające z niedostatków nienadążającego za zmianami prawa, chcemy w ramach IAB Polska uczestniczyć w ich rozwiązywaniu. Liczymy także, że wymiana doświadczeń pozwoli nam jeszcze lepiej rozumieć zagadnienia istotne dla branży internetowej, a nasze doświadczenia pomogą lepiej rozumieć te zagadnienia innym członkom IAB Polska.