Kryształy Symetrii: Allegro najbardziej proinnowacyjnym serwisem e-commerce w Polsce

20.06.2012
mężczyzna siedzący przy biurku przed komputerem, w tle,pod oknem, stoi młoda kobieta trzymająca w ręku dokumenty

Kryształy Symetrii

Kryształy Symetrii: Allegro najbardziej proinnowacyjnym serwisem e-commerce w Polsce

Przedstawiamy trzecią edycję Kryształów Symetrii poświęconą branży e-commerce. Raport jest efektem prac Symetrii (http://www.symetria.pl/) i międzynarodowych ekspertów w dziedzinie e-biznesu, a jego zwięczeniem jest ranking najbardziej innowacyjnych stron sprzedażowych w Polsce. Metodologia badania została opracowana przez UX Alliance (http://www.uxalliance.com/), a przy doborze kryteriów Symetrię wspierali m.in. Łukasz Wejchert czy Andrzej Garapich.

Założeniem trzeciej edycji Kryształów Symetrii (http://krysztalysymetrii.pl/) było wyłonienie czołówki polskich stron e-commerce, które podążają za trendami i potrafią je efektywnie zaadaptować do swojej strategii sprzedaży online. Zaproszeni do współpracy międzynarodowi eksperci wybrali kryteria oceny, na podstawie których opracowano ranking „TOP 10 proinnowacyjnych serwisów e-commerce w Polsce”. Badanie przeprowadzone na 100 najpopularniejszych stronach sprzedażowych wyłonił0 niekwestionowanego lidera – serwis Allegro (http://allegro.pl/).


krysztaly symetrii

Wyniki przeprowadzonego badania pokazują, że odwaga do wdrażania nowatorskich rozwiązań to ciągle domena największych graczy na rynku. Większość przebadanych serwisów nie szuka swojej przewagi konkurencyjnej w innowacyjnym podejściu do sprzedaży, a koncentruje się na kopiowaniu sprawdzonych rozwiązań marketingowych. Zamiast dostarczać klientowi wartości dodanej, za którą jest on skory zapłacić, polscy e-przedsiębiorcy skupiają się na obniżaniu ceny, która staje się jedynym wyróżnikiem pomiędzy serwisami.Raport zawierający szczegółowe wyniki rankingu, opis kryteriów oceny serwisów, przykłady dobrych praktyk i komentarze ekspertów można pobrać ze strony http://krysztalysymetrii.pl/.
Trzecia edycja Kryształów Symetrii to kompleksowe opracowanie na temat innowacyjności w branży e-commerce.. Swojego wsparcia udzielili m.in. Łukasz Wejchert, Robert Schumacher (USA), Andrzej Garapich, Tim Bosenick (Niemcy) czy Tomasz Józefacki. Patronat merytoryczny nad raportem objęły Polskie Badania Internetu (http://pbi.org.pl/), natomiast partnerem cyklu jest IAB