Krajowe Forum Jednolitego Rynku

10.10.2013
kobieta wskazuje dokument leżący na stole

Krajowe Forum Jednolitego Rynku

Forum odbędzie się 18 października 2013 r. w Krakowie w ramach Europejskich Dni Jednolitego Rynku

Europejskie Dni Jednolitego Rynku zostały zainicjowane w 2011 r. przez Michela Barnier, Komisarza ds. Rynku Wewnętrznego i Usług.

Forum w Krakowie odbywa się w ramach Europejskiego Miesiąca Jednolitego Rynku, organizowanego przez Komisję Europejską w dniach 23 września – 23 października 2013 r. SIMFO jest organizowane przy współpracy Ministerstwa Gospodarki i Komisji Europejskiej.

Komisarz Barnier będzie honorowym gościem konferencji i na wstępie debaty przedstawi podjęte i planowane działania na szczeblu unijnym w kluczowych sektorach jednolitego rynku. Uroczystego otwarcia Forum dokona Wicepremier, Minister Gospodarki Pan Janusz Piechociński. Z ramienia Parlamentu Europejskiego współorganizatorką Forum jest Europosłanka Pani Róża Thun, pomysłodawczyni Forum Jednolitego Rynku, dwukrotna laureatka nagrody Europosłanki Roku w kategorii rynek wewnętrzny.

Podczas Forum Prezes Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska Włodzimierz Schmidt, zaprezentuje kluczowe wyniki ekspertyzy dotyczącej budowy rynku cyfrowego, w tym barier i potencjału rozwojowego w handlu elektronicznym.

Zostało już tylko 7 dni. Serdecznie zapraszamy do rejestracji: http://www.simfo2013.mg.gov.pl/