IAB Polska stworzy wyszukiwarkę legalnych treści, którą przygotuje Netsprint

03.07.2014

Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska wybrał firmę Netsprint w konkursie na przygotowanie wyszukiwarki legalnych treści , która będzie dostępna na stronie akcji Oglądaj Legalne – www.ogladaj-legalne.pl. Projekt wystartuje jesienią br.

W kwietniu 2014 roku Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska ogłosił konkurs na stworzenie wyszukiwarki legalnych treści do zaimplementowania w witrynie oglądaj-legalne.pl. Do konkursu przystąpiło 10 firm, spośród których oferta firmy Netsprint okazała się najkorzystniejsza.

Netsprint będzie odpowiedzialny za:

  • Stworzenie i wdrożenie wyszukiwarki legalnych treści na stronie www.ogladaj-legalne.pl
  • Przygotowanie mechanizmu pozwalającego na mapowanie meta danych (xml) wystawianych w ujednoliconym formacie, jak i poprzez wyszukiwanie w real time zasobów biorących udział w akcji
  • Szybkie i efektywne przeszukiwanie wielu serwisów partnerskich jednocześnie oraz precyzyjne dopasowanie wyników wyszukiwania do zapytań wpisanych przez użytkowników

Netsprint Sp. z o.o. jest to dynamicznie rozwijająca się polska firma należąca do branży nowych technologii. Spółka istnieje od 2001 roku i specjalizuje się w rozwiązaniach technologicznych wspierających marketing internetowy. Netsprint posiada szerokie doświadczenie w tworzeniu systemów wyszukiwawczych dla firm pochodzących z różnych branż.
Rozwiązanie wyszukiwawcze Netsprint Search bazuje na autorskim silniku wyszukiwania, który jest stale udoskonalany i rozwijany. Daje to znaczną elastyczność przy wdrażaniu i rozwijaniu systemów wyszukiwawczych. Netsprint dostosowuje proponowane narzędzia indywidualnie do potrzeb Klienta, tematyki serwisu i struktury jego danych.