Forum Jednolitego Rynku – SIMFO 2016

18.05.2016

 

W dniu 3 czerwca 2016 r. w Hotelu Sheraton w Warszawie odbędzie się piąta, jubileuszowa edycja Forum Jednolitego Rynku – SIMFO 2016. Forum organizowane jest przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Komisją Europejską. 

Gospodarzem spotkania, którego motto przewodnie brzmi „Strategia Jednolitego Rynku – szanse dla przedsiębiorców?” będzie Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki. W trakcie spotkania przedstawiciele polskiej i unijnej administracji wezmą udział w tzw. hot chair i odniosą się do motta spotkania z perspektywy instytucjonalnej. Natomiast podczas zaplanowanych dyskusji panelowych przedstawiciele przedsiębiorców, związków branżowych i organizacji pozarządowych, spróbują odpowiedzieć na pytania: Czy powinniśmy wspierać rozwój gospodarki współdzielenia? Czy powinniśmy się bać, czy też z niecierpliwością oczekiwać na nowe modele biznesowe? Omawiane będą także kwestie związane z tworzeniem rynku towarów i usług bez barier, w tym nowa propozycja legislacyjna Komisji Europejskiej ws. geoblokowania. W panelu weźmie udział m.in. Włodzimierz Schmidt, Prezes Zarządu IAB Polska.

Uczestnictwo w Forum jest bezpłatne. Konferencja będzie prowadzona w języku polskim, zapewnione będzie również tłumaczenie symultaniczne PL-EN. Rejestracji udziału można dokonać w trybie on-line, na stronie internetowej Komisji Europejskiej hasło: Warsaw, na której znajdują się również dodatkowe informacje organizacyjne.

Zobacz program