E-commerce jest dla wszystkich! Pobierz bezpłatnie “Poradnik e-commerce” IAB Polska i przyjdź na “IAB Akademię eCommerce”

09.10.2012
na stole leży dokument z kolorowymi wykresami

E-commerce jest dla wszystkich!

Czy zastanawiałeś się nad rozpoczęciem sprzedaży w internecie?

A może już prowadzisz swój e-biznes i chciałbyś ugruntować swoją wiedzę? Grupa Robocza E-commerce działająca przy Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska opracowała poradnik przyjazny dla każdego entuzjasty e-commerce do pobrania na http://www.akademiaecommerce.pl.


- Poradnik e-commerce powstał z myślą o polskich sklepach internetowych. Zarówno tych które dopiero powstają jak i tych, które działają już jakiś czas, ale myślą o rozwinięciu swojego e-biznesu. Nie każdy właściciel sklepu czuje się ekspertem w dziedzinie usability, e-marketingu, prawie dóbr elektronicznych czy płatnościach online. Poradnik pomoże zorientować się jak zacząć przygodę z e-biznesem lub jak rozwinąć swoją firmę online, by działała optymalnie i przynosiła jeszcze większe zyski.
“Poradnik e-commerce” jest obowiązkową pozycją dla każdego, kto chciałby prowadzić lub już prowadzi swój biznes w internecie. Autorzy tego poradnika obrali sobie za cel przyjazne zaprezentowanie najróżniejszych aspektów działalności w Sieci.Internet stał się dziś niezwykle atrakcyjnym kanałem sprzedaży, warto dowiedzieć się jak z niego efektywnie korzystać. – Szacuje się, że rynek e-commerce w Polsce w ciągu 2011 roku wzrósł o ponad 30 proc. i wyniósł niemal 18 miliardów złotych. To jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki. Naturalne zatem jest, że wiele firm w rozszerzeniu sprzedaży o kanał internetowy upatruję szansę na zażegnanie widma kryzysu i zwiększenie przychodów. Co istotne, w Internecie odnaleźć można obecnie przedstawicieli praktycznie każdej branży.- pisał Michał Kraus, – PR&Marketing Manager, Empathy Internet Software House, ekspert Grupy Roboczej E-commerce – we wstępie “Poradnika e-commerce”.


Poradnik to pierwszy krok. Eksperci Grupy Roboczej E-commerce, nie ograniczyli się jedynie do jego napisania. Postanowili bowiem zorganizować konferencję “IAB Akademia eCommerce”, która będzie okazją, żeby porozmawiać na żywo z autorami podręcznika. Skorzystaj z okazji!


- Grupa robocza e-Commerce przy IAB wydała poradnik dla tych którzy chcą wejść w handel on-line. Podczas Akademii eCommerce tematy z poradnika zostaną rozszerzone oraz wzbogacone o case-studies. Będzie też okazja do rozmowy z autorami poszczególnych rozdziałów.
Podczas konferencji będzie można doświadczyć e-commerce na kilka sposobów. Podczas merytorycznych, nastawionych narzędziowo, prelekcji oraz studiów przypadku opisujących działania sprzedażowe w internecie z życia wzięte będzie można poznać e-commerce z każdej strony. W części wystawienniczej poznasz rozwiązania jakie
oferują jedne z najlepszych firm e-commerce w Polsce. Ponadto dla tych, którzy jeszcze bardziej chcieliby pogłębić swoją wiedzę przewidziane są szkolenia.Już dziś pobierz “Poradnik e-commerce” http://akademiaecommerce.pl/ i zapisz się na “IAB Akademię eCommerce”.