Akademia Leona Koźmińskiego – pierwsza szkoła wyższa w IAB Polska [wideo]

15.04.2014

Akademia Leona Koźmińskiego (ALK) przystąpiła do Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska. Dołączyła tym samym do grona czołowych i prestiżowych pracodawców w branży interaktywnej w Polsce. To szczególne wydarzenie, ponieważ ALK to pierwsza uczelnia w szeregach Związku.

Uzyskanie statusu członka IAB Polska jest dla Akademii Leona Koźmińskiego niezwykle ważnym i prestiżowym wydarzeniem. Akademia od wielu lat współpracuje z IAB w obszarze rozwoju studiów podyplomowych „Marketing internetowy”. Obecne – strategiczne zaangażowanie obu instytucji pozwoli na znaczne poszerzenie tej współpracy na polu edukacyjnym, naukowym oraz biznesowym. Osobiście uważam, że relacje pomiędzy „Koźmińskim” a IAB są wzorowym przykładem mariażu środowiska naukowego i biznesowego w Polsce i kreowanie realnej wartości, istotnej zarówno dla uczelni, branży internetowej ale przede wszystkim dla wszystkich instytucji, firm oraz słuchaczy i studentów korzystających z naszych wspólnych inicjatyw.

Akademia Leona Koźmińskiego (zał. 1993) jest niepubliczną szkołą wyższą o statusie akademii, uznawaną według rankingu „Financial Times” za najlepszą szkołą biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej. ALK szczyci się też uzyskaniem trzech najważniejszych akredytacji międzynarodowych: EQUIS, AMBA i amerykańskiej AACSB, które zdobyło zaledwie 5 proc. szkół biznesowych na świecie, w tym takie uczelnie jak Yale i Harvard University. Na rynku krajowym ALK otrzymała trzy wyróżnienia Polskiej Komisji Akredytacyjnej za kształcenie na kierunkach: zarządzanie, prawo, administracja. Uczelnia piastuje pozycję lidera rankingu „Uczelnie ekonomiczne w Polsce”, opublikowanego przez miesięcznik „Perspektywy” i „Rzeczpospolitą” w 2012 roku. Jest również uznawana za najbardziej umiędzynarodowioną szkołę wyższą w Polsce, w której studiuje młodzież z ponad 60 krajów.

W ALK kształci się ponad 8000 osób, jako jedyna niepaństwowa szkoła wyższa w Polsce ma uprawnienia do nadawania stopni doktora habilitowanego w dyscyplinach nauk o zarządzaniu i ekonomii. Akademia prowadzi studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie w języku polskim i angielskim, a także studia podyplomowe, w tym doceniane przez „Financial Times” programy MBA. W ofercie Uczelni znaleźć można wiele szkoleń, programów korporacyjnych, seminariów czy konferencji związanych z problematyką nowych mediów i technologii – m.in. studia magisterskie Zarządzanie w wirtualnym środowisku czy studia podyplomowe: Marketing internetowy, Handel elektroniczny, Technologie mobilne w biznesie czy Tworzenie i rozwój nowoczesnych start-upów. W 2013 roku wg. rankingu „Wprost”, ALK uznano za najbardziej cenioną przez pracodawców uczelnię niepubliczną w Polsce.

Witamy Akademię Leona Koźmińskiego pośród członków Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska. Jest to dla nas bardzo ważne, że pierwsza wyższa uczelnia zasiliła nasze szeregi. Bardzo się cieszymy, ponieważ jednym z najważniejszych celów strategicznych IAB Polska jest edukacja. Edukacja polskich przedsiębiorców, edukacja polskiej kadry zarządzającej, również tej przyszłej kadry i przyszłych przedsiębiorców.