„A Ty komu ufasz? – Marka w serwisach społecznościowych”

28.06.2012
komu ufasz

A Ty komu ufasz?

„A Ty komu ufasz? – Marka w serwisach społecznościowych”

Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska przy współpracy z ARBO Interactive, Grupą IQS, OPI, SWPS i WP.pl opublikował wyniki badania dotyczącego obecnością marki w serwisach społecznościowych pt. „A Ty komu ufasz?”. Każdy marketer planujący zaistnieć w społecznościach powinien zapoznać się z raportem IAB Polska. Optymistyczne rezultaty badania zostały wzbogacone komentarzami ekspertów, w jaki sposób zarządzać marką w serwisach społecznościowych.


komu ufasz


Jednym ze sposobów, by sprostać współczesnym wyzwaniom stojącym przed marketingiem, jest zastosowanie w procesie budowania relacji z marką internetu, a przede wszystkim serwisów społecznościowych. Dla marketerów poszukujących nowych rozwiązań komunikacyjnych do zarządzania swoimi markami społeczności są idealnym narzędziem angażowania konsumentów, budowy dwustronnej wymiany informacji i dialogu. Autorzy raportu pokazują w sposób kompleksowy markę obecną w serwisach społecznościowych.


- Prezentowanie marki w mediach społecznościowych można porównać do pracy na żywym organizmie. Wszystkie działania należy realizować z wyjątkową precyzją. Wielokrotnie przekonali się o tym administratorzy fan-page, którzy opublikowali niefortunne pytanie, bądź nieprzemyślany post. W raporcie można także przeczytać o badaniach widzianych oczami ekspertów marketingu on-line. Piszą o potencjale marki w serwisach społecznościowych, roli strategii i umiejętności prowadzenia marki w świecie społeczności online, a także o tym, jak ważne jest zaufanie do marki w tworzeniu relacji z fanem.Pobierz raport
Jak się okazuje, działania w serwisach społecznościowych mogą przynieść wymierne korzyści. Aż 43% aktywności członków społeczności online, o czym możemy przeczytać w raporcie, ukierunkowanych jest na marki, co trzeci śledzi profile marek, a zdecydowana większość oczekuje od marki obecnej w społecznościach informacji produktowej, nie tylko rozrywki. To informacje, które powinny dać do myślenia osobom zarządzającym brandami w społecznościach. Raport „A Ty komu ufasz?” dostarcza cennej wiedzy o marce w serwisach społecznościowych. A czy Ty ufasz markom w społecznościach?